4 triki, które zwiększą Twoją produktywność 1 grudnia 2017 – Opublikowany w: Bez kategorii

4 triki, które zwiększą Twoją produktywność

Każdy z nas ma wrażenie, że ciągle brakuje mu czasu. W natłoku obowiązków nierzadko gubimy zdolność do zarządzania nim. W rezultacie namnażamy sobie zaległości. To prowadzi do samych negatywnych skutków: utrwalamy w sobie przekonanie, że liczba zadań do zrobienia stale rośnie, my mamy coraz mniej czasu i coraz większą pewność, że zwyczajnie sobie nie radzimy. Frustracja narasta, a my stajemy się słabsi, i słabsi. Maleją szanse na powodzenie, aż w pewnym momencie podejmujemy nieprzemyślane decyzje, których konsekwencje okazują się być kolejnym utrapieniem. Jak zatrzymać to błędne koło? Na szczęście jest kilka trików, które pomagają w zwiększeniu produktywności.

#1
Porzuć wielozadaniowość
Żyjemy dziś w takiej atmosferze, że wydaje nam się, że w tym samym czasie m u s i m y skupiać się na kilku projektach jednocześnie. Ale nasz mózg bynajmniej nie ma takich predyspozycji. Już na starcie jesteśmy przebodźcowani – współczesny świat karmi nas nimi w nadmiarze. Nasza uwaga jest rozproszona, a to znacznie osłabia efektywność. Powinniśmy zmienić taktykę i pozwolić mózgowi na pracę w komfortowych dla niego warunkach. Tylko wtedy będziemy mogli osiągnąć sukces. Ze wszystkich bieżących spraw, wybierzmy tę najważniejszą i skupmy się właśnie na niej. Poświęcając jej maksimum uwagi, zwiększamy szanse na powodzenie.

#2
Wyeliminuj zbędne ”rozpraszacze”
Kiedy pracujesz na komputerze, miej otwarte tylko te karty/okna, które faktycznie są Ci potrzebne. Jeśli nie musisz używać do pracy Facebooka, nie otwieraj go. Pracujesz w domu? Poproś członków rodziny, aby to uszanowali i traktowali Twoją nieobecność na serio. Nigdy nie pracuj w łóżku, czy przy stole, na którym leżą przedmioty niezwiązane z Twoją pracą. Zaaranżuj w mieszkaniu osobne miejsce, które będzie Ci się kojarzyło wyłącznie z obowiązkami służbowymi.

#3
Opracuj poranną rutynę i każdy dzień zaczynaj właśnie od niej
Naukowcy obliczyli, że aby nowy rytuał, stał się rutyną, trzeba go powtarzać minimum przez trzydzieści dni z rzędu. Udowodnili też, że poranne przyzwyczajenia, które sprawiają nam przyjemność, pomagają nam później działać dużo efektywniej. Co ważne, taki zwyczaj nie wiąże się z żadnym wydatkiem. Czasami kluczem do sukcesu jest spędzenie dziesięciu minut rano z ulubionym kubkiem wysokiej jakości herbaty, stojąc w oknie i słuchając sprzyjającej tej chwili muzyki.

#4
Pamiętaj o regeneracji w ciągu dnia
Jest takie chińskie przysłowie, które mówi, że jest czas łowienia ryb, i jest czas suszenia sieci. Jeśli nie będziemy jej suszyć, w końcu się przerwie. Ta sieć to oczywiście nasza praca. Abyśmy byli produktywni, musimy przynajmniej raz w ciągu całego dnia, zostawić obowiązki służbowe i oczyścić umysł.

Wytrwałości w działaniu!