Aby jak najdłużej zachować walory naszych skórzanych produktów i móc cieszyć się ich pięknym wyglądem, konieczna jest właściwa pielęgnacja i konserwacja skóry.
Poniżej kilka podstawowych zasad, które pomogą właściwie dbać o torby.

PRZEMOCZENIE SKÓRY
Aby wilgoć nie wyrządziła szkody torbie należy suszyć ją z dala od źródeł ciepła np. grzejnika, czy kominka. Wpływ gorącego powietrza powoduje, że skóra twardnieje, nadmiernie się wysusza i traci połysk. Jeśli dojdzie do przesuszenia skóry należy skórę natłuścić za pomocą oleju lnianego, wazeliny czy innego rekomendowanego środka.

PRZECHOWYWANIE
Podczas przechowywania skórzanej torby należy umieścić ją w dołączonym do produktu bawełnianym woreczku zapobiegających wnikaniu kurzu w głąb skóry. Nie zalecamy stosowania pokrowców foliowych, gdyż nie zapewniają one odpowiedniej wentylacji.

KONSERWACJA
Dla zachowania dobrego stanu skór należy co pewien czas poddawać je konserwacji za pomocą odpowiednich do tego środków. Jeśli na skórze zauważymy minimalne pęknięcia, jest to oznaka, że skóra jest przesuszona. Należy ją wtedy natłuścić za pomocą jednego z rekomendowanych środków do natłuszczenia skór.

ZABRUDZENIA
W celu usunięcia zabrudzeń skóry licowej należy przetrzeć ją szmatką delikatnie zwilżoną wodą, przy niedużych zabrudzeniach można użyć zwilżonej szmatki w wodzie z octem. Zaschnięte zabrudzenia oraz głębokie plamy powinny być usuwane w profesjonalnych pralniach chemicznych specjalizujących się w czyszczeniu skóry.

STOSOWANIE PREPARATÓW PIELĘGNACYJNYCH I IMPREGNATÓW
Zawsze należy dokonać próbnego użycia odpowiednich środków pielęgnacyjnych w miejscach mało widocznych na produkcie,co pozwala na sprawdzenie ich oddziaływania na powierzchnię skóry. Zabiegi pielęgnacyjno-konserwujące należy przeprowadzać regularnie, co 2-3 miesiące. Stosowanie właściwych środków do pielęgnacji i konserwacji skóry zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i sprawia, że dłużej wygląda jak nowa.

Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości napisz do nas na contact@cotchi-warsaw.com lub przez formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie.